Jak sprawdzić czy airpods są oryginalne? Po czym to poznać?

Apple AirPods to już kultowe słuchawki. Wyróżniają się znakomitym brzmieniem, wyjątkowym designem i funkcjami, które świetnie uzupełniają iPhone’a, iPada czy MacBooka. Często jednak w sprzedaży pojawiają się podróbki, które, choć mogą wyglądać podobnie do oryginalnych słuchawek Apple, to będą zdecydowanie odbiegać od nich jakością. Aby tego uniknąć, w tym artykule można znaleźć informacje po czy poznać oryginalne AirPods.

Apple AirPods – dlaczego są tak popularne?

Słuchawki Apple to ikony stylu i gwarancja świetnej jakości dźwięku. Nie bez znaczenia jest także możliwość uzyskania bardzo czystych połączeń czy możliwość zdalnego sterowania niektórymi funkcjami iPhone’a, iPada czy MacBooka poprzez Siri. Akcesoria te wykorzystują m.in. czip U1, który umożliwia skuteczną obsługę zaawansowanych opcji. Istotną zaletą jest także wysoka odporność na wilgoć czy kurz i pył (przykładowo oferują zgodność IPX4). Ale najważniejszą korzyścią jest znakomite brzmienie, które nawet w małych dousznych słuchawkach pozwala na cieszenie się wieloma niuansami ulubionych utworów.

Jakie są rodzaje słuchawek Apple?

Obecnie w sprzedaży dostępne są zarówno douszne, jak i nauszne słuchawki Apple. Dzieli się je na podstawowe słuchawki douszne Apple EarPods z kablem i te bezprzewodowe ładowane poprzez specjalne etui. W przypadku tego drugiego wariantu w iDuplo. – Premium Reseller można znaleźć kilka generacji tego produktu. Dostępna jest także wersja Pro. Wśród modeli nausznych można znaleźć model Apple AirPods Max, czyli bezprzewodowe słuchawki nauszne. Małe douszne słuchawki dostępne są tylko w wersji białej, natomiast wśród Max można wybierać spośród kilku wersji kolorystycznych.

Uwaga na podróbki AirPods

Niestety w sieci pojawia się coraz więcej tanich podróbek słuchawek AirPods. Pozornie mogą stanowić kuszącą ofertę. Na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od prawdziwego sprzętu Apple, ale w rzeczywistości nie są w stanie zapewnić jakości, jakiej oczekuje się od AirPods. Takie słuchawki chińskiego pochodzenia mogą rzeczywiście być bardzo dokładnie wykonane, aby wyglądać jak oryginały, ale tak naprawdę brakuje im podzespołów, które wykorzystuje Apple, a tym samym ich działanie pozostawia wiele do życzenia. W chińskich podróbkach stosuje się także dużo gorsze materiały, co sprawia, że posłużą przez krótszy czas. Oszczędność, którą początkowo się uzyska, może okazać się jednak zgubna, gdy przyjdzie szybko konieczność nabycia nowej pary słuchawek.

Jak sprawdzić, czy AirPods są oryginalne?

Chcąc słuchać muzyki i wykonywać z łatwością połączenia korzystając ze sprzętu Apple, warto nabyć również słuchawki tego producenta. Warto jednak przed tym sprawdzić, jak rozpoznać oryginalne AirPods. Poniżej można znaleźć kilka wskazówek, które pomogą nabyć w pełni satysfakcjonujący sprzęt, zgodny z oryginałem. W iDuplo Sklep Apple można znaleźć wyłącznie oryginalny sprzęt renomowanych producentów, niemniej poniższy poradnik da odpowiedź, dlaczego warto inwestować właśnie w takie urządzenia i wystrzegać się chińskich podróbek nieznanego pochodzenia.

Uważaj na podejrzanie niską cenę słuchawek AirPods

Pierwsze co podpowiada, po czym poznać oryginalne AirPods to ich cena. W oryginalnych słuchawkach Apple implementowane są zaawansowane, często autorskie technologie, które gwarantują ich doskonałą jakość i dużą wytrzymałość. Takie urządzenie musi mieć nieco wyższą cenę, za którą jednak warto zapłacić, aby móc długo cieszyć się świetnym brzmieniem i pełną funkcjonalnością. W iDuplo – Premium Reseller słuchawki Apple można znaleźć zawsze w korzystnych cenach, a bardzo często trafiają się także atrakcyjne promocje. Dlatego warto wystrzegać się podróbek o zdecydowanie – wręcz podejrzanie – zaniżonych cenach.

Kupuj u sprawdzonych dostawców

Sprawdzone sklepy ze sprzętem Apple, takie jak iDuplo Premium Reseller dają gwarancje, że w sprzedaży można znaleźć tylko oryginalny sprzęt producenta z jabłkiem w logo. W przeciwieństwie do różnych mniej zaufanych źródeł nie trzeba wtedy martwić się o to, czy sprzęt spełni oczekiwania i nie okaże się tak naprawdę chińską podróbką. Dobrze wiedzieć także, że najtańszy wariant przewodowych słuchawek AirPod kosztuje w sklepie iDuplo poniżej 100 złotych. Można więc z łatwością połączyć zaufane źródło zakupu sprzętu Apple i atrakcyjne ceny. Choć warto wiedzieć, jak sprawdzić, czy AirPods są oryginalne, to w iDuplo Sklep Apple po prostu można być tego pewnym w ciemno.

Sprawdź numery seryjne

Jak sprawdzić oryginalność AirPods? Najlepiej jest porównać numery seryjne urządzeń. Konieczne jest, aby ten numer był taki sam na urządzeniu, jak na opakowaniu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy numer seryjny na prawej i na lewej słuchawce jest identyczny. Numer ten można sprawdzić także programowo poprzez system operacyjny iOS czy macOS. Wystarczy sparować AirPods z iPhonem, iPadem, MacBookiem lub iMaciem i w menu odnaleźć informacje o podłączonych słuchawkach. Jeśli wszystko jest OK, wyświetli się na ekranie ten sam numer seryjny co umieszczony na sprzęcie i na opakowaniu. W dousznych słuchawkach AirPods numer ten będzie znajdował się także na etui ładującym a w wersji Max pod lewą magnetyczną poduszką. Numery seryjne znajdują się także na dokumentach zakupu sprzętu.

Komunikacja ze sprzętem Apple

Gdy korzysta się z oryginalnych słuchawek AirPods, to połączą się ze sprzętem Apple natychmiastowo i bezproblemowo. Co więcej, jeśli korzysta się minimum z systemu operacyjnego iOS 16, to ten w przypadku podłączenia nieoryginalnych słuchawek wyświetli komunikat, że nie udało się zweryfikować sprzętu. Jeśli napotyka się jakieś znaczne problemy w komunikacji urządzeń, to może być to poważny sygnał, iż używa się podrobionych słuchawek AirPods zamiast oryginałów. Dodatkowo po podłączeniu prawdziwych AirPods na ekranie komputera czy urządzenia mobilnego wyświetlą się informacje o poziomie akumulatorów itp. W słuchawkach AirPods sprawdzenie oryginalności może odbyć się właśnie poprzez ich sparowanie ze sprzętem Apple. Jeśli coś będzie budziło podejrzenia lub nie będzie działało płynnie i bez zakłóceń, to niestety zamiast oryginalnego egzemplarza trafiła się podróbka.

Jakość wykonania

Sprzęt Apple słynie ze znakomitej jakości wykonania. Stosuje się w nim starannie dobrane materiały. Wyróżniają się także dopracowaną konstrukcją, która sprawia, że wszystko pasuje ze sobą i ma się wrażenie obcowania ze sprzętem klasy premium. Zastanawiając się, jak sprawdzić, czy AirPods są oryginalne, warto przyjrzeć się ich jakości wykonania. Jeśli istnieją jakieś „luzy”, sprzęt wzbudza podejrzenie co do jego precyzji wykonania czy wątpliwości budzą zastosowane w nim materiały, to najprawdopodobniej ma się do czynienia z chińskimi podróbkami. Kluczowe jest przykładowo to, jak słuchawki AirPods leżą w etui. W prawdziwych modelach taka słuchawka po schowaniu do etui jest idealnie dopasowana, nie przemieszcza się, a podczas potrząsania futerałem ładującym nie słychać hałasu obijających się o ścianki słuchawek.

Zwróć uwagę na detale

Istnieje kilka charakterystycznych elementów omawianych słuchawek, które podpowiadają, jak sprawdzić oryginalność AirPods. Należą do nich przykładowo elementy zakrywające miniaturowe głośniki zamontowane w słuchawkach. W prawdziwych AirPods stosuje się tam metalową siateczkę, natomiast w podróbkach często będzie widoczna osłona z tkaniny. Przekłada się to nie tylko na estetykę czy jakość brzmienia, ale również trwałość sprzętu. Dodatkowo w oryginalnych AirPods stosuje się chromowane elementy, natomiast w podróbkach można znaleźć wszelkiego rodzaju zamienniki, które mają tylko udawać chrom.

Jakość odtwarzanej muzyki

Próbując odpowiedzieć na pytanie, jak sprawdzić oryginalność AirPods, należy brać pod uwagę nie tylko jakość wykonania, ale także jakość odtwarzanej przez nie muzyki. W słuchawkach Apple brzmienie jest szerokie i pełne niuansów. W szczególności słuchawki Apple AirPods Max zadowolą bardziej wymagających melomanów (douszne AirPods też dają świetną jakość audio, ale są to słuchawki bardziej na co dzień, łączące w sobie kompaktową konstrukcję i mobilność). Gdy założy się chińskie podróbki słuchawek Apple, to od razu można rozpoznać płaskie, nieciekawe brzmienie. Jeśli więc – podobnie jak w przypadku jakości wykonania – jakość brzmienia audio wzbudza wątpliwości, to z pewnością ma się do czynienia z nieprawdziwym sprzętem Apple.

AirPods – jak odróżnić oryginalne słuchawki? Sprawdź jak leżą w uszach

Oryginalne słuchawki Apple AirPods zostały zaprojektowane tak, aby świetnie dopasowywać się do każdego kształtu ucha. Leżą wygodnie i pewnie w małżowinie nawet podczas dużej aktywności. Są także wygodne nawet w trakcie długiego użytkowania. W przypadku chińskich podróbek można napotkać problem, iż nie będą one tak idealnie dopasowane i będą wylatywały z uszu bądź uwierały użytkownika. Porównując ze sobą oryginalne AirPods i podróbki można z łatwością dostrzec różnice w wyprofilowaniu urządzeń. To przekłada się na wygodę użytkowania.

Kompatybilność z technologiami Apple

Zaawansowane słuchawki AirPods wykorzystują wiele rozwiązań, które sprawiają, iż odróżniają się od innych, tradycyjnych tego typu akcesoriów. Należą do nich przykładowo ładowanie MagSafe. Oznacza to, że oryginalne AirPods będą kompatybilne z ładowarkami MagSafe, podczas gdy podróbki mogą być nawet ładowane poprzez zupełnie inne, niezgodne z oryginalnymi słuchawkami technologie. Warto też sprawdzić, czy nabyte słuchawki dają swobodną możliwość wydawania poleceń głosowych w usłudze Siri.

Sprawdź opakowanie i jego zawartość

Apple stawia nie tylko na design samego sprzętu, ale również estetyczny wygląd opakowania i akcesoriów. Znajdziesz na nim wspomniane numery seryjne czy inne oznaczenia, sugerujące, że jest to towar pochodzący od Apple, a nie tania podróbka. Ponadto warto sprawdzić to, czy zawarte w pudełku akcesoria są takie same, jak podaje to producent. Należy także zweryfikować, czy dołączone akcesoria posiadają wszystkie oznaczenia świadczące o tym, że rzeczywiście pochodzą od Apple. Kupuj sprzęt Apple u sprawdzonego dostawcy, jakim jest iDuplo Sklep Apple. Wtedy mając słuchawki AirPods sprawdzenie oryginalności nie będzie nawet konieczne.

Dodaj komentarz

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy

Nasz sklep internetowy używa informacji zapisanych za pomocą plików Cookies w celu umożliwienia logowania do systemu, zapewnienia prawidłowego działania listy życzeń, koszyka i mechanizmu składania zamówień, statystyk oraz dostosowania strony do preferencji użytkownika. Czytaj więcej…